Import z Chin - chleb powszedni w handlu
międzynarodowym

Import z Chin jest aktualnie standardem dla każdego przedsiębiorstwa. Niemal wszyscy handlowcy zaopatrują się w ten sposób albo w elementy swego asortymentu w tym kraju albo import z Chin jest po prostu źródłem pochodzenia sprzedawanego przez nich towaru.

Aby rozpocząć przedsięwzięcie takie jak import z Chin należy podjąć stosowne kroki. Zacząć trzeba od nawiązania kontaktów. Import z Chin jest możliwy albo bezpośrednio od producenta albo poprzez pośrednika. Odróżnienie jednych od drugich najłatwiejsze jest wtedy, gdy zainteresowany zapozna się z ich ofertą. Ci, którzy mają jedną gałąź produktów to producenci. Tacy, którzy oferują szeroki zakres towaru to pośrednicy. Kolejnym krokiem żeby uruchomić własny import z Chin jest zwrócenie się do wybranego producenta (lub pośrednika). Poprzez e-mail zapytuje się go dokładnie o cenę towaru, certyfikaty jakości, wielkość produktów, opakowania i inne ważne dla zamawiającego aspekty. Po stosownych wyjaśnieniach kontrahent dostarczy próbki, dzięki czemu odbiorca może namacalnie poznać towar. Kolejna ważna sprawa przy każdym imporcie, nie odbiega od tego import z Chin, to zapłata za zamówienie. Najwygodniejszą sytuacją jest taka, kiedy po ustaleniu wszelkich szczegółów składanej oferty zakupu, konto zapłaty za towar należy do firmy. W związku jednak z tym, że niektórzy producenci chcą uniknąć opodatkowania albo obowiązkowej wymiany pieniędzy przedsiębiorstwa na juany, możliwe jest, iż dostarczony zostanie numer konta osoby prywatnej. Ten, kto dokonuje importu z Chin musi zrobić rozpoznanie, dlaczego taka sytuacja ma miejsce i kim jest faktyczny odbiorca zapłaty za zamówienie. To dla bezpieczeństwa.

Godny uwagi jest także fakt, aby chiński producent zaopatrzył zakupiony towar w niezbędne do handlowania nim na terenie Unii Europejskiej oraz Polski dokumenty. Wymagane są stosowne certyfikaty. Przydatna będzie też polska wersja instrukcji obsługi. Warto ją wcześniej wysłać do wydrukowania kontrahentowi, on umieści ją wewnątrz opakowań.

Przydatną jest wiedza o tym, że Chińczycy przy zamówieniu powyżej kwoty 500$ są zobligowani do zgłoszenia transakcji do odprawy, co może wpłynąć na termin wysłania importowanego towaru ze względu na konieczność dopełnienia dodatkowych formalności.

Import z Chin to aktualnie taki chleb powszedni w handlu, że z łatwością można dowiedzieć się wszystkich szczegółów i rozwiać wątpliwości na łamach stron i forów internetowych. Dlatego też czyhające niebezpieczeństwa są neutralizowane.

pulsreklamy.pl
------------------------------------------------
Ciekawe artykuły

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.orgDodano: 17.01.2010r; 15:00
polmoney.pl
email: kontakt@polmoney.pl