Bez Tytułu
http://www.polmoney.pl

©2008 polmoney.pl
http://www.polmoney.pl/tematy_glowne/ekonomia.html
Szczególnie planowane zmiany ważne są dla wszystkich inwestorów chcących wykorzystywać olbrzymie tereny w dużych miastach takich jak Warszawa czy Katowice. Przykładem może być tu projekt budowy nad Dworcem Centralnym w Warszawie obiektu mieszczącego hotel, apartamenty oraz galerie handlowe - najatrakcyjniejsze miejsce do budowy w stolicy, na którym nie można jednak inwestować bez zmiany wspomnianych przepisów.

Zainteresowanych do inwestowania w takich miejscach na pewno nie zabraknie, szczególnie interesują się nimi deweloperzy stawiający centra handlowe i biurowce. Będą musieli jednak poczekać jeszcze kilka miesięcy na ostateczne ustalenia i uchwalenie zmian. Jednak jest to niewątpliwie krok w dobrym kierunku, gdyż sprawa dotyczy około 15 tysięcy hektarów gruntów należących do PKP.

polmoney.pl

Dodano 30.10.2008r  21:27
Plany komercjalizacji nieruchomości PKP


Zmiany w kodeksie cywilnym, które chce wprowadzić Ministerstwo Infrastruktury i Sprawiedliwości będą dawały inwestorom ograniczone prawo do zabudowy nad i pod istniejącymi elementami infrastruktury kolejowej należącej do PKP. Dotychczasowe przepisy znacząco utrudniają budowę obiektów komercyjnych czy hoteli na terenach należących do Kolei, gdyż właścicielem tych obiektów byłby właściciel torów a nie inwestor, który finansuje budowę.
Bez Tytułu statystyka
Bez Tytułu