Tanie zakupy w internecie. Czym są aukcje za grosz

Tanie kupowanie w internecie to coraz bardziej popularne i prawdziwe stwierdzenie! Myśli pewnie czy możliwe jest kupowanie tanio pełnowartościowych przedmiotów?Kto by nie chciał kupić zestawu kina domowego za 20 złotych albo aparatu cyfrowego za 100 złotych. Okazuje się, że jest taka możliwość. Ale jak w życiu - nic nie ma za darmo. Dowiedz się więcej o aukcjach all-pay i kupuj za grosze w internecie przy okazji dobrze się bawiąc.
zakupy za grosze
W 2006 roku w Niemczech zaczął swą działalność portal Telebid.com. Dziś znany pod marką Swoopo. Był to pierwszy portal na świecie oferujący aukcje internetowe "O dolara", które umożliwiały zakupy średnio za zaledwie 35% rynkowej wartości danego przedmiotu. Wydaje się to podejrzane... Ale jednak! Spółka będąca właścicielem portalu internetowego uruchomiła serwis również w Anglii i Hiszpanii, a od jesieni 2008 roku pomysł pojawił się również w Polsce. Serwisów aukcyjnych tego typu pojawia się na rynku coraz więcej. Portale te wyrastają jak grzyby po deszczu. Ludzie widzą w nim duże zyski. Nie każdy wie jednak, jakie to jest ryzyko inwestycji ogromnych środków! W Polsce coraz bardziej popularne są aukcje internetowe za grosz. Jednym z wyróżniających się na polskim rynku serwisów internetowych oferujących tanie aukcje jest www.ustrzel.com.

Aukcje internetowe ustrzel to możliwość robienia zakupów za grosze! Portal aukcyjny oferuje oprócz westernowej grafiki i przeprowadzania aukcji "O dolara" korzystny dla klienta program lojalnościowy z możliwością pobierania bannerów reklamowych i zbierania darmowych pocisków (wewnętrzna waluta portalu), możliwość wypowiadania się na czacie, co zdecydowanie zwiększa jego wiarygodność i co najciekawsze, portal umożliwia wymianę wylicytowanego przedmiotu na pociski! Dzięki tej funkcjonalności klient, któremu nie pasuje wygrana nagroda może w zamian odebrać pociski i dalej brać udział w aukcjach. Ilość pocisków jest równoważna z wartością wylicytowanego przedmiotu! Od niedawna serwis aukcyjny ustrzel.com udostępnia również ofertę hurtową sprzedaży pocisków. Teraz już nie tylko możesz robić tanie zakupy, ale również zarabiać. Serwisy oferujące aukcje, nazywane często aukcjami all-pay lub za grosz, umożliwiają klientowi licytowanie i zakup towaru znacznie poniżej jego ceny rynkowej. Co więcej, sprzedaż ta jest całkowicie legalna, choć w wielu opiniach, między innymi na forach o aukcjach (na przykład aukcjowisko.pl), można znaleźć głosy mówiące, że tego typu sprzedaż jest hazardem. W Niemczech po trzyletnim procesie uznano jednak, że tak nie jest. Największe polskie serwisy aukcyjne posiadają ekspertyzy prawne, które potwierdzają wyrok niemiecki. Głównym powodem, który sprawia, że tego typu serwisy trudno utożsamiać z hazardem, to brak elementu losowości. Jednak fakt, że każdy udział w licytacji kosztuje sprawia, że wielu ludzi myśli inaczej. Początkowo zazwyczaj internauci pozwalają sobie na kilka kliknięć, płacą 1, 2, 3 złote, później nie chcą utracić postawionych już pieniędzy i licytują dalej… Przyjrzyjmy się bliżej zasadom działania portali typu www.ustrzel.com.


Weźmy na przykład najpopularniejszy typ aukcji - "strzelanina". Aukcja startuje od zera złotych z określonym czasem do końca, który jest odmierzany z dokładnością do jednej sekundy. Zwycięzcą aukcji jest osoba, która ostatnia weźmie w niej udział. Aby miało to sens, każdy udział w aukcji przedłuża ją o ustaloną ilość sekund, w tym przypadku jest to 30. Jeden strzał kosztuje internautę 10 groszy i podnosi cenę przedmiotu o 1 grosz. Ponadto, aby użytkownicy nie musieli śledzić przebiegu aukcji ciągle przesiadując przed komputerem, portal umożliwia stosowanie auto-strzelania, które według ustalonych parametrów samodzielnie bierze udział w aukcji. Aukcja trwa zazwyczaj kilka godzin. Ale bywa, że kończy się po kilku strzałach i przedmiot sprzedawany jest za kilka groszy. Efekt jest taki, że uczestnicy zwyczajnie zrzucają się na dany przedmiot dla wygranego. Najszczęśliwszym człowiekiem jest oczywiście zwycięzca aukcje internetowe, który wykupuje przedmiot aukcji za znacznie niższą cenę w stosunku do wartości sklepowej. W końcu to aukcje internetowe za grosz! Rejestracja na portale oferujące aukcje typu all-pay jest bezpłatna - przekonaj się jak można robić tanie zakupy nie ruszając się z domu. Licytuj i wygrywaj aukcje za grosz. Ocenę tego typu serwisów pozostawiamy czytelnikowi. Czasem, mimo ryzyka, warto zaryzykować i kupić za grosze wymarzony przedmiot.

Serwisów aukcyjnych tego typu być może będzie powstawać więcej. Jednak do tej pory pojawiały się tylko klony istniejących już rozwiązań, aż w końcu brytyjska spółka Global Before All LTD uruchomiła zupełnie nowy portal aukcyjny www.whofirst.pl oparty o zupełnie inne, wręcz rewolucyjne, oferujący aukcje internetowe bez automatów. Aukcje internetowe whofirst są zbudowane w taki sposób, że korzystniej jest licytować wcześniej, a nie czekać do samego końca aukcji. Ponadto stawka uczestnictwa w aukcjach jest zależna od czasu pozostałego do końca aukcji, co pozwala na budowanie ciekawych strategii uczestnictwa w tego typu aukcjach. Czas po każdej licytacji przedłużany jest aż o godzinę.

Czy tego typu portal odniesie sukces? Czas pokaże. Na pewno jest to wreszcie coś nowego, a nie kopia istniejących już rozwiązań. Niewątpliwie warto spróbować swoich sił i samemu przekonać się, jak działają tego typu portale.

NETImage
Kreowanie wizerunku, Reklama w internecie, Pozycjonowanie stron www
www.netimage.pl

Publikuj.org - artykuły do przedruku.Dodano: 07.04.2009r; 12:37
polmoney.pl
email: kontakt@polmoney.pl