Bez Tytułu
http://www.polmoney.pl

©2008 polmoney.pl
Jaką pożyczkę najkorzystniej zaciągnąć? Czy deweloper może pomóc w uzyskaniu kredytu na atrakcyjniejszych warunkach? Jak inwestorzy przystosowują oferty do wymagań kupujących?
Poprawa sytuacji na rynku nieruchomości ściśle uzależniona jest od zwiększenia akcji kredytowej w bankach. Ponieważ jednak banki ciągle ograniczają dostęp do kredytów hipotecznych, deweloperzy zaczęli wywierać na nie wpływ. Chcąc pomóc swoim klientom, negocjują z bankami możliwość udzielania kredytów na preferencyjnych warunkach.
Bez Tytułu
Przykładem jest firma Home Invest, która w banku PKO BP, kredytującym budowę osiedla Wola Prestige na warszawskiej Woli, wynegocjowała korzystniejsze warunki na jakich mogą zaciągać pożyczki osoby kupujące mieszkania w inwestycji. - W przypadku naszych klientów bank stosuje najniższą możliwą siatkę marż. Oznacza to, że osoby kupujące lokal na naszym osiedlu otrzymują niższą marżę wyjściową. Poza tym, bank zgodził się nie pobierać: prowizji za rozpatrzenie wniosku oraz udzielenie kredytu, opłaty za kontrolę inwestycji przed wypłatą kolejnych transz pożyczki i za oszacowanie wartości nieruchomości - tłumaczy prezes Home Invest, Grzegorz Barbachowski.

Największą popularnością na rynku cieszą się obecnie kredyty z państwową dopłatą udzielane przez sześć banków, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, a cztery z nich: PKO BP, BPS, Bank Pocztowy i PKO SA gotowe są sfinansować 100 proc. inwestycji. Ze względu na to Home Invest zdecydował się na wyodrębnienie i objęcie specjalną promocją części mieszkań znajdujących się w ofercie na osiedlu Wola Prestige. Dzięki temu lokale spełniają teraz kryteria wymagane przy zaciągnięciu takiej pożyczki. Analitycy rynku szacują, że w tym roku skorzysta z niej ok. 20 tys. rodzin. Tak duże zainteresowanie kredytem z dopłatą wynika z faktu, że pożyczka choć jest udzielana w złotówkach, jest tańsza od kredytu we frankach. Pomoc państwa, polegająca na spłacaniu przez osiem lat efektywnie ponad połowy odsetek powoduje, że wybierając to rozwiązanie można zyskać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z wyliczeń analityków z firmy Expander wynika, że rata początkowa zaciągniętej pożyczki może być niższa nawet o 1000 zł.

Kolejną formą wsparcia kupujących, którą proponuje Home Invest jest bezpłatna pomoc doradców finansowych w uzyskaniu kredytu, ze współpracującej z deweloperem, firmy Upper Finance. Konsultanci doradzą o jaką pożyczkę najlepiej jest się ubiegać w sytuacji kiedy kredyty we frankach praktycznie zniknęły już z rynku i jeśli nie spełniamy kryteriów wymaganych do zaciągnięcia pożyczki objętej programem "Rodzina na swoim".

Zasady przyznawania kredytu z państwową dopłatą mają szansę niebawem zmienić się na lepsze. Do sejmowej komisji infrastruktury trafiła bowiem modyfikacja warunków uzyskania dopłaty. Miałyby zostać nią objęte także osoby samotne. Poza tym dzięki temu, że wojewodowie mogli ustalać wskaźnik kosztowy nie tylko dla miast, ale także dla poszczególnych gmin, zaistniałaby możliwość jego zwiększenia. Na kredyt z dopłatą można byłoby natomiast kupić nie tylko mieszkanie, ale także miejsce postojowe w garażu.


Góra strony          Strona główna
 
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Istota, rodzaje oraz wady i zalety franchisingu   -     Przyczyny i skutki utraty płynności finansowej w przedsięborstwie     -      Poradnik inwestora - rynek Forex     -      Faktoring, czyli jak poprawić płynność finansową  -   Biznesowe 007 - czyli ABC wywiadu gospodarczego
Plik weryfikacyjny
Bez Tytułu

Publikuj.org - artykuły do przedruku.
Dodano: 24.02.2009r; 22:21
polmoney.pl
e-mail: kontakt@polmoney.pl
O Home Invest
Spółka Home Invest jest częścią grupy kapitałowej Home Group. Specjalizuje się w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego, tworząc nowoczesne rozwiązania w oparciu o doświadczenia profesjonalnej kadry menadżerskiej. Firma zarządza całościowym procesem inwestycyjnym od momentu pozyskania optymalnej lokalizacji, poprzez realizację inwestycji, aż do jej sprzedaży. Deweloper realizuje swoje inwestycje na terenie Warszawy i okolic, dbając o najwyższy standard świadczonych usług. Obecnie Home Invest buduje osiedle Wola Prestige przy ulicy Jana Kazimierza 64. Jeszcze w tym roku rozpocznie sprzedaż mieszkań w swojej kolejnej inwestycji, Miłosna Park, którą zrealizuje w Wesołej, najmłodszej dzielnicy Warszawy. Firma posiada nieruchomości gruntowe z przeznaczeniem pod kolejne inwestycje w Warszawie i okolicach. Home Invest jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Domów oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich i stosuje zasady Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach klient-deweloper. Swoim klientom firma oferuje fachowe doradztwo indywidualne na każdym etapie realizacji inwestycji. Prowadząc projekty współpracuje ze sprawdzonymi i renomowanymi firmami, które dają gwarancję profesjonalnego wykonania usług.

Dodatkowych informacji udzieli:
Filip Marinkow
Prestige Public Relations
f.marinkow@prestigepr.pl
tel. 022 853 73 17
O lepsze warunki kredytu zapytaj u dewelopera
Prestige PR » 23/02/2009 15:04
http://www.polmoney.pl/tematy_glowne/aktualnosci.html
Bez Tytułu statystyka